Karpem s.r.o.    Supermarket TRIO s.r.o.    VPsystem

BK Karpem Holýšov - BK Klatovy "B"

12.01.2014 18:01 -


Krajský přebor muži 2013/2014 - 8. kolo


- TJ Klatovy 87:82

(24:27, 25:20, 16:20, 22:15)

Dne 21.12. jsme na domácí palubovce přivítali jeden z celků, který po prvním místu v minulé sezóně a postupu do 2. ligy, i v tomto roce určitě pomýšlí na mety nejvyšší.


Oproti minulé sezóně byl celek soupeře logicky doplněn o mladíky, kteří nám zejména v úvodu utkání dělali značné vrásky na čele. Svojí agilitou a velmi důslednou obranou nám v obou našich úvodních útočných snaženích sebrali míč a šli prakticky sami do koše. Úvodní dvě minuty nám tedy vůbec nevyšly a na jejich konci jsme prohrávali 0:8. Tyto naše nedostatky se nám zapojením všech hráčů do rozehrávky podařilo potlačit a pomalu a jistě jsme se také začali bodově prosazovat i my. Během třetí minuty jsme se bodově dotáhli na skóre 6:8, ale další tři minuty opět opanoval soupeř. Během této doby se vytvořil náskok 8:17. Naštěstí jsme na tento časový úsek soupeře odpověděli stejnou mincí. Do začátku poslední dvouminutovky jsme se dokonce poprvé v utkání dostali do vedení 21:19. Do konce první čtvrtiny se hrál už vyrovnanější basketbal, kdy na jejím konci byl šťastnější soupeř. Stav 24:27.


Ve druhém dějství si soupeř do šesté minuty vytvořil sedmi bodové vedení 35:42. O dvě minuty později jsme to ale byli my, kdo se dostal do vedení o jeden bod. Ve zbývající minutě čtvrtiny jsme své vedení ještě o jeden bod navýšili a stanovili tak poločasové skóre na 49:47.


Na vývoj utkání se soupeř rozhodl zareagovat změnou obrany na zónu 3-2. Je nutné podotknout, že z pohledu nájezdu do koše nebo nějaké souhry s podkošovými hráči jsme to přes zónu soupeře měli velmi těžké. Tak co naplat, muselo se zkoušet střílet z dálky a je pravda, že pozice jsme si na to dobrým pohybem míče mezi většinou našich hráčů vytvářeli. Díky bohu jsme tyto střeli proměňovali a v tomto okamžiku si neodpustím vypíchnout naši bodovou skladbu v této čtvrtině.

V této čtvrtině jsme celkem bodové konto soupeře zatížili 16 body a z toho hned 12 bylo v podobě trojek. Celkově v zápase se z trojkové čáry nejvíce dařilo Petru Přikrylovi (5 trojek) a Ondrovi Strakovi (2 trojky).

Je tedy nutné připomenout, že v tomto herním období nás ve hře drželo hlavně procento úspěšnosti střelby. Čtvrtina měla podobný závěr jako ta předešlá, jen s tím rozdílem, že na jejím konci o dva body vedl soupeř. Stav po třech čtvrtinách 65:67.


Soupeř se pro poslední dějství rozhodl ponechat v obraně zónu. Tak jsme ho hned na začátku takříkajíc v útoku pozdravili úspěšnou trojkou. Odpovědí soupeře bylo vyhoupnutí se během následujících dvou minut do pětibodového vedení 68:75. Naštěstí se nám, jak už tomu bylo několikrát v zápase, podařily další dvě minuty a bodovou šňůrou 9:0 jsme se pro změnu do vedení dostali my. Stav na konci 5. minuty 77:73. Soupeř se v minutě nadcházející minutě trojkou přiblížil na dostřel. Jenže z čáry trojkového hodu se v tomto zápase dařilo i nám a tak jsme byli rádi, že jsme v rozmezí dalších dvou minut soupeři vsítili hned dvě. Stav na konci osmé minuty 83:76. V závěrečných minutách jsme už soupeři nedovolili žádný zvrat a před koncem roku si připisujeme velmi cenné vítězství 87:82.


V utkání, mnohdy i díky sporným rozhodnutím rozhodčích na obě strany, v řadách obou mužstvech pláli značné emoce. Ale to k basketbalu a soutěžním utkáním neodmyslitelně patří. Zcela nebývalým úkazem bylo to, že na naše utkání dorazili i hodně domácích fanoušků, jejichž podpora na tribuně nad naší střídačkou byla rozhodně slyšet. Tímto bychom chtěli všem poděkovat za vytvoření příjemné domácí kulisy a budeme se těšit na jejich návštěvu i v dalších domácích zápasech. Pravda že v této sezóně to budou bez zápasu s Přešticemi 22.12. už jen tři.


Sestava a statistiky k zápasu - TJ Klatovy

Tento zápas byl odehrán 21.12.2013

Příjmení, jméno Body Fauly Trojky TH s TH p TH %
PŘIKRYL PETR 26 2 5 4 3 75
STRAKA ONDŘEJ 22 4 2 6 4 67
ČINOVEC LADISLAV 15 4 0 2 1 50
ZOBL MARTIN 9 4 1 7 6 86
9 4 1 0 0 0
SCHOLTZ DAVID 4 0 1 2 1 50
KOC JAROSLAV 2 4 0 0 0 0
HONNER MILAN 0 2 0 0 0 0

Vysvětlivky k tabulce:
Body - počet bodů ze všech zápasů
Fauly - počet faulů ze všech zápasů
Trojky - počet úspěšných hodů za tři body
TH s - počet střílených trestných hodů
TH p - počet úspěšných trestných hodů
TH % - procento úspěšnosi trestných hodů

Nejbližší zápas - Muži

 

Poslední zápas Muži

 

Nejnovější články BK Holýšov

 

míra - Týmové oblečení za super ceny...

Exprs. - Láďo, dobrý, už jsem měl strach, že Vás Porvich...

Martin P. - Láďo, článek je úžasný, už dlouho jsem se tak...

 

Sponzoři BK Holýšov

 Karpem Spol. s.r.o.


Supermarket TRIO s.r.o.
Táborová 592
345 62 Holýšov
Tel. 379 491 313
Email: trio.holysov@quick.cz


Webdesign, tvorba www stránek - VPsystem


Miroslav Boroš
+420 725 525 484

Miroslav Boroš - kovovýroba

 
Webdesign Holýšov, tvorba www stránek - VPsystem