11.01.2011 20:01 -

Druhé utkání nového roku jsme sehráli o den později 9.1. s týmem BK Přeštice.

- BK Přeštice 53:77

(6:23, 23:17, 8:21, 16:16)

V první polovině soutěže jsme se soupeřem těsně vyhráli o 2 body. Dalo by se tedy předpovídat, že odvetné utkání bude opět velmi vyrovnané. Toto tvrzení by mohlo být pravdivé, nebýt našeho takřka tragického nástupu do utkání. Zejména podkošoví hráči soupeře nás zaskočili střelami z dlouhé střední a trojkové vzdálenosti. Tyto střely se nám nepodařilo ubránit a doslova jsme se modlili, aby už byl konec čtvrtiny. Během ní nám totiž soupeř nasázel krom jiných košů pět trojek. My na tyto střelecké hody soupeře však odpověděli pouhými 6 body. Stav po úvodní čtvrtině 6:23.

Nicméně jsme nechtěli takříkajíc házet flintu do žita a soupeři utkání darovat takřka bez boje. Naopak naším cílem bylo s utkáním ještě něco provést. To se nám během druhé čtvrtiny vcelku i dařilo. Zlepšeným výkonem jsme pomalu ukrajovali náskok soupeře. Poločasové skóre 29:40.

V úvodu třetí čtvrtině se však opět projevila naše nemohoucnost při bránění trojkových střel podkošových hráčů soupeře. Během první minuty nám opět vstřelili dvě , což nás opět srazilo na kolena. Průběh této dějství byl téměř totožný s tím prvním, prohráli jsme rozdílem 8:21. Stav po třetí čtvrtině 37:61.

Poslední čtvrtina již byla bodově vyrovnaná. Konečný stav 53:77.

Je nutné se pozastavit nad výkonem dvojice podkošových hráčů soupeře Šobr, Brož. Ti totiž naše konto zatížili v součtu 52 body, z toho 7 trojkami. Při uvážení 77 bodů a 11 trojek celého týmu Přeštic je jejich výkon úctyhodný, ale naše obrana na pováženou.