Karpem s.r.o.    Supermarket TRIO s.r.o.    VPsystem

BK Karpem Holýšov - SKB Rokycany

21.11.2010 22:11 -


K nedělnímu utkání na naši palubovku zavítal celek SKB Rokycany.


- SKB Rokycany 78:80

(15:21, 19:21, 25:18, 19:20)

Od úvodního rozskoku soupeř v obranné polovině přistoupil k zónové obraně. Zpočátku se nám na její překonání nedařilo najít recept. Postupem času jsem však dobrým pohybem míče v kombinaci s probíháním jednoho z křídel dokázali tuto obranu zejména z rohů překonávat. Hra na naší obranné polovině nám však vůbec nešla. Nedařilo se nám pokrývat hráče, z čehož plynuly přihrávky do vymezeného území a jednoduché koše soupeře. Stav po úvodní čtvrtině 15:21.

Druhé čtvrtina se nám vydařila o poznání lépe. Od úvodních minut jsme postupně umazávali náskok soupeře. Dokonce v 7. minutě jsme se přiblížili na rozdíl jediného bodu. Poté však přišel herní výpadek a soupeř do konce čtvrtiny svůj náskok získal zpět, 34:42.

Vstup do třetí čtvrtiny byl z naší strany vynikající. V jejím úvodu jsme vstřelili dvě trojky v krátkém sledu, což mělo velký podíl na dvoubodovém přiblížení ve 3. minutě. Dokonce čtvrtiny žádné velké rozdíly ve skóre nenastaly. Stav po třetí čtvrtině 59:60.

Závěrečná čtvrtina pokračovala ve stejném rytmu čtvrtiny předchozí. Hosté se snažili na vývoj utkání zareagovat opět zónovou obranou. Na tu jsem však odpověděli nejlepším možným způsobem. Čtyři útoky, dvě úspěšné střely z dlouhé dvoubodové vzdálenosti a dvě trojky. Druhou trojkou, v této úspěšné sérii, jsme se poprvé v utkání dostali do vedení 69:66. Soupeř tak od této obrany musel zákonitě upustit. Na agresivnější osobní obranu jsme už ale tak dobře nezareagovali. Několika ztracenými míči na útočné polovině jsme nabídli soupeři hned několik příležitostí ke vstřelení jednoduchých košů. Ten je samozřejmě plně využil. Stav v 9. minutě 74:78.

Poslední minuta byla takřka infarktová. Nejprve byl náš hráč při střelbě faulován. Následovali tak dva trestné hody, kdy pouze jeden byl úspěšný. Dobrou obranou jsme soupeře donutili ke ztrátě míče a následný útok jsme využili snad nejlépe jak jen to bylo možné. Podkošový hráč byl v souboji jeden na jednoho faulován, přičemž se mu podařilo proměnit jak střelu, tak i následný trestný hod. 30 vteřin před koncem bylo tak opět vyrovnáno 78:78. Soupeř však v dalším útoku dokázal svůj střelecký pokus doskočit, čímž získal možnost mít míč ve svém držení až do závěrečného klaksonu. Naštěstí přišlo 9 vteřin před koncem naše vypíchnutí do autu a my se tak mohli během oddechového času pokusit vymyslet nějakou taktiku. Několik vyhazování zpod koše se nám totiž během zápasu nepodařilo ubránit a soupeři jsme tak darovali snadný koš. V tento okamžik už tomu tak nebylo, alespoň ne co se týče snadného koše. Soupeře jsme agresivnější obranou donutili k těžké střele z rohu hříště, ale ten byl bohužel opět úspěšný. Asi nejhorší na tom bylo to, že to bylo v čase kdy do konce utkání zbývaly pouhé dvě vteřiny. Dvě vteřiny před koncem byl tedy stav 78:80. Ve zbývajících vteřinách se nám již nepodařilo dostat se na útočnou polovinu a ohrozit koš soupeře. Ani získat faul, po kterém by následovaly trestné hody.

Po velmi dobrém výkonu, zejména v druhé polovině utkání, tak bohužel přišla prohra s velmi hořkou příchutí.Nejbližší zápas - Muži

 

Poslední zápas Muži

 

Nejnovější články BK Holýšov

 

míra - Týmové oblečení za super ceny...

Exprs. - Láďo, dobrý, už jsem měl strach, že Vás Porvich...

Martin P. - Láďo, článek je úžasný, už dlouho jsem se tak...

 

Sponzoři BK Holýšov

 Karpem Spol. s.r.o.


Supermarket TRIO s.r.o.
Táborová 592
345 62 Holýšov
Tel. 379 491 313
Email: trio.holysov@quick.cz


Webdesign, tvorba www stránek - VPsystem


Miroslav Boroš
+420 725 525 484

Miroslav Boroš - kovovýroba

 
Webdesign Holýšov, tvorba www stránek - VPsystem