Dne 13.3. 2010 jsme sehráli na palubovce BAKu Plzeň další mistrovské utkání.

Do Plzně jsme odjížděli jen s11 hráčkami a navíc jedna z nich byl náš benjamínek -
teprve sedmiletá Veronika Vůchová. Ztráty na naší straně byly dost veliké – nejen, že
s námi vůbec neodcestovala naše kapitánka Daniela Šambergerová, kterou zastoupila
rozehrávačka Daniela Greschlová, ale nemohli jsme počítat ani se třemi dalšími hráčkami
základní sestavy, a to se Štěpánkou Šambergerovou, Simonou Turnerovou a Veronikou Housarovou.
Do zápasu jsme vstoupili přímo tragicky, první bod jsme zaznamenali až v 5 minutě poté,
co si naši trenéři vzali oddechový čas a důrazně nám vyčinili. Zaznamenali jsme ještě
6 bodů a první čtvrtinu jsme na konec ještě těsně vyhráli 6:7. Do druhé čtvrtiny jsme
nastupovali s jasným cílem navýšit skóre, zlepšit střelbu a zpřesnit obranu. Trenéři
změnili obranu na bránění od půlky hřiště, což přineslo své ovoce. Soupeři jsme povolili
jen jeden koš a čtvrtinu jsme vyhráli 2:10. Ve třetí čtvrtině jsme se začali dopouštět
chyb v obraně, které soupeř samozřejmě trestal. Přesto jsme i tu to čtvrtinu vyhráli 8:11. Po třetí čtvrtině jsme vedli s 12 bodovým náskokem (16:28) a vše nasvědčovalo tomu, že závěrečnou část odehrajeme v klidu.Domácí však nesložili zbraně, dostali jsme se pod tlak soupeřek a ty dobrou střelbou ukrajovaly z našeho dvanáctibodového náskoku. I přes porážku v poslední části 12:4 jsme vítězství uhájili rozdílem čtyř bodů. Zápas jsme nakonec vyhráli 28:32.

Jak by asi dopadl zápas pokud by měl pokračovat třeba jen o minutu déle, radši ani nedomýšlet. Nedařila se nám střelba trestných hodů, z 10 pokusů jen jeden bod je opravdu