Karpem s.r.o.    Supermarket TRIO s.r.o.    VPsystem

BaK Plzeň : BK Karpem Holýšov

08.12.2014 19:12 - Ladislav ČinovecBaK Plzeň - BK Karpem Holýšov 75:70

(17:20, 20:19, 18:12, 20:19)

Zdravím Vás přátele basketbalu a zvlášť klubu Bk Holýšov a mojí věrní čtenáři. V neděli 30.11.2014 jsme zavítali na palubovku BaK Plzeň. Jednalo se o důležitý zápas, který měl určující vliv na vítězství v letošní sezoně v KP II. Protože jsme s Bakem první zápas prohráli a poté i se Šťáhlavami, tak proto, abychom měli šanci vyhrát letos soutěž, museli bychom BaK ve zbívajících třech společných kláních porazit, protože při předpokladu, jak má silný tým, tak jiný ze soupeřů nebude schopný ho porazit. Před zápasem si toho byli všichni naši hráči vědomi, ale během zápasu na to zřejmě část týmu zapoměla a šlo jim spíše o svoje „pravdy“, než o vítězství týmu.
Zápas jako rozhodčí vedli p.Porvich a p. Hasák. Hlavně první jmenovaný ovlivnil zásadně průběh zápasu a to ještě markantněji, než jsme v jeho excesních formách zvyklí. Ale to vyplivá i ze společné historie s tímto rozhodčím a proto !NECHÁPU!, že hráči nepřizpůsobili svoje chování výkonu a psychickým pochodům tohoto rozhodčího, když ví, jak se chová a jak píská. Při takto vypjatém zápase, kord když jde o první místo, hrají emoce a hormony pracují, ale hráč se musí umět ovládnout, i když si třeba připadá, že je na něm spáchána křivda.Rozhodčí to třeba nedělá schválně, třeba je to jen tím, že to prostě neumí. Hrajeme amaterskou soutěž a píská nám amaterský rozhodčí.
Zpět k zápasu. První čtvrtina se vedla ve vyrovnaném duchu. Soupeř měl plnou lavičku, často střídal a tím měli fyzicky navrch, tedy i tím, že soupeřův tým je podstatně mladší. Škoda byla, že jsme neproměňovali otevřené střely, hlavně Martin Zobl, který je za normálních okolností snajpr jako Carmelo Anthony. Na druhé straně se o příděl bodů staral jenom Dan Metlička, který jen v první části dal 14 bodů z toho 3 trojky. My díky dvěma trojkám Ondry a Mejdžra na konci, zakončili první část vedením 17:20.
V první části se bohužel už projevila vypjatost zápasu a nedisciplína jedinců našeho týmu. V situaci, kdy Mejdžr běžel sám na koš ho zezadu běžící hráč zblbnutý Highlighty z NBA, snahou o fantastický, ale bohužel ve svých silách nemající blok ošklivě vypadajíc fauloval. Koš platil, rozhodčí pískl umyslný faul. Vše v pořádku. Bohužel Rusák vyběhl ze střídačky a nesmyslně s horkou hlavou začal řešit situaci, ze které vznikla drobná šarvátka. Resomé celé situace: soupeři dva úmyslné fauly, Rus jeden a místo abychom vyhazovali z půlky, tak vyhazoval soupeř.
Od druhé čtvrtky se naše strategie zaměřila na hru přes pivoty, kde jsme měli díky Radomírovi Zezulkovi tonážní převahu a já přehrával soupeře svým pomalým pohybem a milimetrovým výskokem. Soupeř hrál tvrdě a hodně falouval, díky tomu jsme házeli hodně trestných hodů, ale měli jsme pouze 59% úspěšnost. V těchto statistikách vyčníval jen Strakáč ( 5/6 ) a já ( 9/10 ). Zato Radomír na tréninku proměňuje s vysokou úspěšností, ale při zápase pouze 1/6.
Druhá čtvrtka se opět nesla ve vyrovnaném průběhu. Poločasové skóre 37:39 pro nás.
Ve třetí části jsme začli navyšovat vedení až do předposlední minuty, kdy byl stav 45:51, kde jsme jen vinou 5ti neproměněných „šestek“ za sebou nevedli o více bodů. Poté jsme ale do konce třetí části nedali ani bod a zato soupeř šňůrou 10bodů utekl na konečných 55:51 po třetí čtvrtině. 3.část byla opět ovlivněna spornou situací, kdy Jarda nešťastně zadribloval na šestku a protože se zbavil driblinku, tak dostal nabřinkáno přes ruce a přišel o míč. Při úniku rychlostněji vybaveného protihráče, Jarda v návalu emocí nevybíravým způsobem fauloval. Z čehož vznikl další úmyslný faul. K tomu přidaný komentář od Strakáče oceněný technickou chybou za nesportovní chování.
Poslední část byla nadále vyhrocená. Hra přes pivoty byla „úspěšná“ a povedlo se nám vyfaulovat dva soupeřovi pivoty. Kuriozně, poté když jsme měli začít využívat naší převahy pod košem, tak se hra naopak zhoršila a přestávali jsme proměňovat. I díky tvrdší a v některých případech i unfair obraně soupeře, kterou bohužel rozhodčí neviděli. Vše vyústilo situací v poslední minutě za stavu 72:70 pro soupeře, kdy jsem dostal míč do „bedny“ a při snaze o zakončení, které jsem poté zakončil zbrklou střelou z flustrace mě hráč o hlavu menší bránil pravděpodobně za hranicí pravidel, které rozhodčí nechali bez odezvy. Při nejbližším přerušení hry, kdy jsme si vzali Time out, při odchodu na střídačku najednou přiběhl se zdviženými rukami nad hlavou rozhodčí Porvich a dal pro nás zničeho nic Ondrovi diskvalifikační chybu. Všichni jsme koukali co se děje a najednou nám oznámil své rozhodnutí. Pravděpodobně diskvalifikační chyba nastala za druhou technickou ( za řeči ), kterou Porvich udělil. Dle mého názoru se nechoval Ondřej tak, aby mu musel být udělen tento trest.
A toto rozhodnutí rozpoutalo „peklo“. Ondřej si slovně ulevil k rozhodčímu Porvichovi a Milan sedící na lavičce, který již měl 5 faulů vybuchnul asi jako Vesuv 24.srpna roku 79 po kristu. Za tento výbuch, který nebudu raději popisovat dostal Milan šestý faul a tím byl světě div se, také diskvalifikační ( jednalo se pouze o verbální proslov - no fight ). V situaci, kdy jsme mohli zkusit vybojovat míč a vyrovnat, tak soupeř dostal příležitost házet trestné hody a tím vlastně bylo rozhodnuto o zápase. Konečný výsledek hektického zápasu byl 75:70.
Domácí si tímto vítězstvím pravděpodobně zajistili i celkové vítězství v KP II. v tomto ročníku.
Zápas bych shrnul tak, že náš soupeř tvořil mnoho chyb v útoku, ale my je bohužel dělali také. Hodně chyb jsme dělali při naší strategii hry přes pivoty, kdy jsme se s Radomírem snažili rvát to na sílu do koše přes zahuštěnou bednu. Dělat chyby ve hře se stává, ale nedisciplinovaností jsme se připravili o možnost vyhrát celý ročník soutěže. Nyní se čeká na tresty pro Ondru a Milana za diskvalifikační fauly, což znamená, že pravděpodobně nebudou moci nastoupit v dvojzápase proti Přešticím a pro naši lavičku to bude citelné oslabení. Věřím, že pro příště se tato situace nebude opakovat a v případě, že nás opět bude pískat rozhodčí Porvich, tak si hráči budou držet odstup a nadhled i když půjde o sporné momenty a apeluji, aby se vyhýbali komentářům nejen k rozhodčím, ale i k soupeřům. Aby nedocházelo k takovýmto situacím: https://www.youtube.com/watch?v=Ffu5xR2ai0A .
Sportu zdar a přečtěte si mě zase příště, kdy nás bude čekat psychicky těžká b(p)itva s Přešticemi, kam možná přidám i perličky ze společné pozápasové kultury, pokuď bude v mých silách si to pamatovat.Sestava a statistiky k zápasu BaK Plzeň - BK Karpem Holýšov

Tento zápas byl odehrán 30.11.2014

Příjmení, jméno Body Fauly Trojky TH s TH p TH %
ČINOVEC LADISLAV 21 2 0 10 9 90
STRAKA ONDŘEJ 18 3 3 6 5 83
ZEZULKA RADOMÍR 17 5 0 6 1 17
MAJER MICHAL 5 3 1 2 1 50
ZOBL MARTIN 5 4 0 2 0 0
RUSKÝ MILAN 4 6 0 4 2 50
KOC JAROSLAV 0 1 0 2 0 0
HONNER MILAN 0 0 0 0 0 0

Vysvětlivky k tabulce:
Body - počet bodů ze všech zápasů
Fauly - počet faulů ze všech zápasů
Trojky - počet úspěšných hodů za tři body
TH s - počet střílených trestných hodů
TH p - počet úspěšných trestných hodů
TH % - procento úspěšnosi trestných hodů

Nejbližší zápas - Muži

 

Poslední zápas Muži

Muži / U11 Mix

Baník Stříbro - BK Karpem Holýšov

0 : 0

 

 

Nejnovější články BK Holýšov

 

míra - Týmové oblečení za super ceny...

Exprs. - Láďo, dobrý, už jsem měl strach, že Vás Porvich...

Martin P. - Láďo, článek je úžasný, už dlouho jsem se tak...

 

Sponzoři BK Holýšov

 Karpem Spol. s.r.o.


Supermarket TRIO s.r.o.
Táborová 592
345 62 Holýšov
Tel. 379 491 313
Email: trio.holysov@quick.cz


Webdesign, tvorba www stránek - VPsystem


Miroslav Boroš
+420 725 525 484

Miroslav Boroš - kovovýroba

 
Webdesign Holýšov, tvorba www stránek - VPsystem