21.03.2012 12:03 -

Krajský přebor muži - 23. kolo

SKB Rokycany - 61:89

(26:21, 10:15, 12:21, 13:32)

Začátek utkání byl z obou stran velmi rozpačitý a plný chyb. Oba týmy se poprvé prosadili shodně ve druhé minutě. Do páté minuty si domácí vytvořili vedení v poměru 13:7. Během následující minuty se nám však podařilo bodově přiblížit na rozdíl jediného bodu. V sedmé minutě jsme vyrovnali na 14:14 a záhy se poprvé v utkání dostali do vedení. Závěrečné dvě minuty první čtvrtiny nám však nevyšly a soupeř deseti body v řadě odskočil na osm bodů. Se závěrečnou sirénou se nám podařilo vstřelit velmi šťastnou trojku, čímž jsme kontrovali na 26:21 po první čtvrtině.

Ve druhé čtvrtině se hrálo prakticky koš za koš, takže jsme stále o pět bodů zaostávali. Ve čtvrté minutě se nám trojkou podařilo snížit na body dva a v deváté minutě jsme se dostali podruhé v utkání do vedení o jeden bod. Poločas skončil nerozhodně 36:36.

Ve třetí minutě předposlední čtvrtiny jsme zaostávali o jeden bod. Pak jsme ale zaveleli k obratu a soupeři do sedmé minuty nepovolili ani jeden koš. Během této doby se nám podařilo odskočit na 42:53. Celkově jsme třetí dějství dovedli do vedení 57:48. Škoda dvou trojek, které jsme v závěrečné minutě soupeři dovolili vstřelit. Rozdíl po této čtvrtině mohl být vyšší a my klidnější.

Poslední čtvrtina začala nervózně, což mělo za následek vedení ve třetí minutě už jen o pět bodů. Nervozita však rychle přešla a o dvě minuty později byl stav 68:54. To byl asi zlomový moment utkání, protože od této chvíle domácím takřka odešel útok a do konce utkání ze svých šancí vstřelili pouze tři koše. Nám se tak vytvořil prostor pro rychlé protiútoky, které se nám dařilo proměňovat. Stav na konci utkání 61:89 sice vypadá vcelku jednoznačně, musíme však uznat, že průběh utkání tomu zcela jistě nenasvědčoval. Více než tři čtvrtiny jsme neměli nic vůbec jisté a o to více výhra těší.